3 grudnia, 2024

Czy piaskowanie zębów niszczy szkliwo?

Czy-piaskowanie-zebow-niszczy-szkliwo

Żyjemy w czasach, w których dbanie o siebie jest czymś powszechnym, naturalnym. Wygląd zewnętrzny to nasza wizytówka, dlatego warto dbać o siebie każdego dnia bez względu na plany. Coraz bardziej powszechne są zabiegi dentystyczne mające na celu poprawę wyglądu naszych zębów. Zatem coraz więcej osób zadaje sobie pytanie, czy piaskowanie niszczy szkliwo? Jedno jest pewne, wiele osób się tego obawia, ale czy zasadne są tutaj wątpliwości? Nie, na szczęście piaskowanie zębów nie niszczy szkliwa. Faktem jest to, że nasze szkliwo posiada twardość o wiele większą niż wszystkie środki, które zostają użyte podczas czyszczenia naszych zębów. Warto zaufać personelowi medycznemu. Wybiorą oni takie środki oraz sposób czyszczenia, że wszystko przebiegnie pomyślnie. Tak więc, zamiast zastanawiać się, czy piaskowanie niszczy szkliwo, lepiej pomyśleć, ile daje ono korzyści i jak przebiega.

Piaskowanie zębów – na czym polega?

Piaskowanie zębów jest to zabieg, który najczęściej uzupełnia cały proces czyszczenia zębów. Gdy idziemy do specjalisty ocenia on nasze potrzeby i dostosowuje do nich zabiegi czyszczące. Jednym z zabiegów jest piaskowanie wraz ze skalingiem i polerowaniem, które składają się na pełny efekt czyszczenia zębów. Jeśli palimy papierosy, czy pijemy za dużo kawy bądź herbaty, wiadomo, że będziemy mieli większy osad i przebarwienia. W tym przypadku piaskowanie to najlepsza opcja.
Piaskowanie zębów umożliwia dobre wyczyszczenie zarówno powierzchni zębów, jak i przestrzeni międzyzębowych. Zatem samo piaskowanie polega głównie na rozpyleniu w jamie ustnej tak zwanego piasku dentystycznego pod bardzo dużym ciśnieniem. Nasza płytka nazębna przez powstały strumień ściera się i usunięte zostają lekkie przebarwienia nie uszkadzając naszego szkliwa. Co bardzo ważne, zabieg ten nie powoduje przy tym żadnego bólu. Warto zainwestować w tego typu rozwiązanie.

Piaskowanie zębów – wady

Do wad piaskowania zębów należy na pewno to, że nie jest on refundowany przez NFZ. Musimy zapłacić za niego z własnej kieszeni, a koszt oscyluje w granicach 100 złotych. Jest to zabieg, który należy dla pełnego rezultatu stosować raz na pół roku. Osoby palące papierosy czy pijące dużo kawy, herbaty powinni stosować zabieg częściej. Zabieg powinno się w takim wypadku wykonywać raz na trzy, cztery miesiące.
Również w przypadku tak zwanych zębów stłoczonych, powinno się częściej wykonywać zabieg, są one bowiem trudne do wyczyszczenia podczas codziennego szczotkowania. Istnieją przeciwwskazania do stosowania piaskowania, a należą do nich na przykład ciąża, przewlekłe choroby układu oddechowego, choroby dziąseł, a nawet stan zapalny w jamie ustnej.

Piaskowanie zębów – czy warto?

Jak najbardziej tak! Jest to rewelacyjny zabieg podnoszący komfort naszego życia. Bo, czym innym, niż naszą wizytówką, jest piękny biały uśmiech? Jest to inwestycja, która zdecydowanie się opłaca. Piaskowanie jest bardzo korzystne nie tylko dla osób palących czy pijących kawę, herbatę. To świetna opcja dla osób, które noszą aparat ortodontyczny. Jeśli ktoś jeszcze zastanawia się, czy piaskowanie niszczy szkliwo lub, czy jest jakiś inny powód, by go unikać, warto aby pomyślał o korzyściach, jakie niesie ze sobą ten wspaniały zabieg.