Jak zakłada się licówki na zęby?

Jak zakłada się licówki na zęby?

Jak-zaklada-sie-licowki-na-zeby

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zakładanie licówek jest obecnie jedną z najmniej inwazyjnych metod związanych z uzupełnianiem, a także poprawianiem wyglądu uzębienia pacjenta. Należy mieć świadomość, że wspomniany zabieg umożliwia zarówno zmianę kształtu, jak i wielkości zębów. Godny uwagi jest fakt, że właściwie założone licówki będą cieszyły właściciela nawet przez 20 lat. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak zakłada się licówki na zęby.

Licówki – co to jest?

Licówki są w najprostszym możliwym ujęciu cieniutkimi płatkami przyklejanymi na powierzchnię zębów. Możliwe jest tym samym maskowanie niedoskonałości. Zabieg pozwala nie tylko na pokrycie wypełnień, ale również poszerzenie czy wydłużenie zębów. Oznacza to tym samym, że omawiane licówki nadają zębom wymarzonego wyglądu bez konieczności podejmowania dłuższego leczenia.

W zdecydowanej większości przypadków założenie licówki będzie wiązało się z wcześniejszym oszlifowaniem zęba. Jest to spowodowane faktem, że nawet najcieńsza licówka może zwiększyć objętość zęba. Jak zakłada się licówki na zęby? Godny uwagi jest fakt, że z wymarzonego uśmiechu można cieszyć się po zaledwie trzech wizytach u stomatologa. Osoby, które zdecydują się na licówki porcelanowe będą musiały poczekać znacznie dłużej. Wszystko jest uzależnione od stanu uzębienia pacjenta. Rekomendowane jest w pierwszej kolejności wybranie się na konsultację.

Kiedy się zdecydować na licówki na zęby?

Należy mieć świadomość, że zastosowanie licówek będzie pozwalało nawet na likwidację szpar między zębami. Dzięki temu bardzo duża liczba pacjentów będzie mogła cieszyć się z pięknego uśmiechu w stosunkowo krótkim czasie. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zastosowanie licówek nigdy nie zastąpi leczenia ortodontycznego.

Doskonale zda jednak egzamin w przypadku osób, które są zainteresowane wykonaniem korekty swojego uśmiechu, który nie będzie wymagał długotrwałego leczenia. Godny uwagi jest fakt, że wspomniane licówki bardzo często są stosowane w przypadku korekty naturalnej barwy zębów czy nawet drobnych pęknięć. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że mnóstwo osób zastanawia się, jak zakłada się licówki na zęby.

Koszt licówek na zęby

Warto wiedzieć, że cena licówek jest bardzo zróżnicowana. Jest bowiem uzależniona nie tylko od wybranego materiału, ale również gabinetu stomatologicznego. W zdecydowanej większości przypadków za jedną sztukę tymczasowych licówek akrylowych trzeba zapłacić minimum 60 złotych. Należy jednak mieć świadomość, że cena licówki kompozytowej zaczyna się od 400 złotych, ceramicznej od 900 złotych, a porcelanowej od 1000 złotych.

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba osób decyduje się na ręczne malowane licówki. Godny uwagi jest fakt, że za jedną sztukę trzeba zapłacić 1200 złotych. Z kolei koszt jednej licówki pełnoceramicznej bez szlifowania wynosi 1800 złotych. Ponadto na cenę pełnej wymiany uśmiechu będzie wpływało znacznie więcej czynników, niż mogłoby się wydawać. Jak wiadomo nie wszystkie osoby podczas uśmiechu będą pokazywały dolne lub górne zęby.