Ile kosztuje pełna proteza zębowa?

Ile kosztuje pełna proteza zębowa?

pelna-proteza-zebowa

Pełna proteza zębowa – w dzisiejszym świecie stawia się na zdrowie i jest to bardzo dobra inwestycja. Wynalazcy udoskonalają swoje odkrycia każdego dnia, aby mogły one jak najlepiej służyć ludziom. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu naszym przodkom nawet nie śniło się, że medycyna i przemysł medyczny będą tak mocno rozwinięte. Problematycznych kwestii było mnóstwo. Do jednych z nich należało uzębienie. Stomatologia nie była rozwinięta na tyle, aby pomagać w zaawansowanych problemach. Dziś nie tylko dentyści, ale i ortodonci, mają szerokie pole manewru. W ostatnim dwudziestoleciu wynaleziono mnóstwo dobrych rzeczy, które służą ludziom. Jedną z nich jest proteza zębowa. Natomiast odpowiedź na pytanie, ile kosztuje pełna proteza zębowa, nie jest jednoznaczna, ponieważ jej koszt jest ściśle dostosowany do danego przypadku.

Pełna proteza zębowa – czym jest?

Protezy pełne to wynalazek ostatnich lat. Są one wyposażone w podstawę ściśle dopasowaną do dziąseł pacjenta. Składa się ona z akrylu, najczęściej w kolorze śluzówki jamy ustnej. Działa to w ten sposób, że podstawa górnej protezy zakrywa podniebienie. Podstawa protezy znajdującej się na dole ma kształt podkowy, aby była dopasowana do języka. Tego typu protezy są najczęściej wykonywane w laboratorium specjalnie przeznaczonym do tego typu działań. Protezy powstają z wykonanych uprzednio wycisków jamy ustnej. To, jaki typ protez zębowych będzie pasować do klienta, określi specjalista. Istnieją różne rodzaje protez pełnych. Spotkać możemy tradycyjną protezę pełną bądź bezpośrednią protezę pełną.

Wskazania dla pełnej protezy zębowej

Jak wiadomo, protezy zębowe zastępują naturalnie brakujące zęby. Mogą one przyjmować postać wyjmowanych i z powrotem umieszczanych w jamie ustnej. Obecnie funkcjonujące na rynku protezy są o wiele bardziej naturalne i wygodniejsze, niż miało to miejsce kiedykolwiek wcześniej. Wiadomo, że nigdy nie zastąpią naturalnych zębów w pełni, ale i tak warto im zaufać, by poprawić swój komfort życia. Rodzaje protezy najczęściej określane są jako pełne i częściowe. To specjalista pomoże dobrać odpowiedni typ protez dla konkretnego pacjenta, w zależności od konieczności zastąpienia protezą niektórych lub wszystkich zębów. Istotną kwestią są tutaj koszty i to, na którą protezę zwyczajnie stać pacjenta. Wskazania do protezy są wtedy, kiedy pacjent praktycznie nie ma swojego uzębienia lub zęby są na tyle zniszczone, że nie służą tak ja powinny.

Pełna proteza zębowa – cena

Ile kosztuje pełna proteza zębowa? Ceny są różne, w zależności od tego, jakiego typu protezę chcemy mieć, z jakiego materiału, oraz w jakim gabinecie chcemy ją zakupić. Nie bez znaczenia jest również to, w jakim mieszkamy mieście. W miastach wojewódzkich cena będzie na pewno wyższa, niż w mniejszych, lokalnych miejscowościach. Warto zbadać dobrze rynek, zanim podejmie się decyzję o tym, gdzie zamówimy swoją protezę. Co ważne protezy, są również dostępne w ramach NFZ. Warto podkreślić, że dofinansowanie to dotyczy wyłącznie najtańszych protez, które są wykonywane z akrylu. Z refundacji można skorzystać raz na pięć lat. Ceny protez akrylowych w gabinetach prywatnych zaczynają się już od 150 zł w górę. Pozostałe materiały będą więc odpowiednio droższe.