Jak czyścić szczoteczkę soniczną?

Jak czyścić szczoteczkę soniczną?

Jeśli ktoś chce mieć zdrowe i piękne uzębienie, to powinien zainwestować w szczoteczkę soniczną, bo skutecznie likwiduje osady, płytkę nazębną. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż szczoteczka manualna, która nie gwarantuje efektywnego mycia zębów. Oczywiście o urządzanie elektryczne trzeba odpowiednio dbać, jeśli ma posłużyć przez długi czas. Warto wobec tego wiedzieć, jak czyścić szczoteczkę soniczną, aby zachowała swoje walory użytkowe przez nawet kilka lat.

Jak czyścić szczoteczkę soniczną?

Każdy użytkownik powinien wiedzieć, jak czyścić szczoteczkę soniczną, aby utrzymać ją w dobrym stanie przez długi czas. W ten sposób uzyska się urządzenie, które będzie używane przez wiele lat, co przełoży się oczywiście na sporą oszczędność pieniędzy. Płukanie szczoteczki wodą to stanowczo za mało, co kilka dni powinno się dokładnie wyparzyć włosie we wrzątku. Zaleca się dezynfekcję za pomocą płynu do higieny jamy ustnej, wystarczy zanurzyć akcesorium na kilka minut w kubku, który został nim wypełniony. Możliwe jest także stworzenie własnej mieszanki, należy w tym celu połączyć ze sobą dwie łyżki octu i łyżeczkę sody. W takim roztworze trzyma się końcówkę z włosiem przez mniej więcej 30 minut. Na koniec należy oczywiście wypłukać ją w ciepłej wodzie, aby usunąć pozostałości po miksturze dezynfekującej.

Przechowywanie szczoteczek do zębów, czyli o tym jak należy higienicznie przechowywać szczoteczkę?

Szczoteczkę powinno się przechowywać w suchym i zacienionym miejscu, czyli przykładowo w szafce łazienkowej. Istotne jest także to, aby trzymać ją w odpowiedniej pozycji, czyli najlepiej pionowo, główką do góry. Bardzo ważną kwestią będzie trzymanie szczoteczki do zębów z dala od toalety, aby chronić ją przed bakteriami. Ma być zabezpieczona przed kurzem, zanieczyszczeniami, wilgocią i pleśnią. Istotne jest także to, aby szczoteczka soniczna była przechowywana z dala od promieniowania słonecznego. Przyczynia się ono do odbarwiania plastikowych części, zwiększa ich podatność na uszkodzenia mechaniczne.

Jak dbać o szczoteczkę soniczną?

Końcówki szczoteczki sonicznej trzeba regularnie wymieniać, jeśli ma należycie spełniać swoją funkcję, czyli oczyszczać zęby z płytki nazębnej, osadów, usuwać pozostałości po pokarmie i drobnoustroje. Zaleca się zmieniać końcówki co minimum trzy miesiące lub częściej, jeśli pojawią się ślady zużycia, czyli przykładowo dojdzie do zdeformowania włosia. Po każdym umyciu zębów trzeba również wypłukać dokładnie szczoteczkę pod bieżącą wodą, aby pozbyć się resztek pasty. Na koniec powinno się starannie osuszyć trzon i włosie.

Na uwadze należy mieć to, aby właściwie ładować szczoteczkę soniczną, złym pomysłem jest odkładanie jej za każdym razem na podkładkę ładującą lub podłączanie do źródła zasilania kablem. Wbrew pozorom przyczynia się to do skrócenia żywotności baterii, zbyt długie lub zbyt krótkie ładowanie może przyczynić się do uszkodzenia akumulatora. Zawsze powinno się postępować zgodnie z instrukcją producenta, aby użytkować sprzęt jak najdłużej.