3 grudnia, 2024

Wybielanie martwego zęba – ile wizyt?

Biały uśmiech jest w zasięgu ręki, można go sobie zapewnić nawet w ciągu kilkudziesięciu minut. Dostępne są nowoczesne metody wybielania przy użyciu specjalnych lamp. Można wobec tego wyjść z gabinetu stomatologicznego z uzębieniem rozjaśnionym o nawet kilka tonów. Okazuje się, że ząb po leczeniu kanałowym, który z czasem sinieje i matowieje, również może zostać wybielony. Do dyspozycji są różne metody, ale o domowych sposobach należy zapomnieć. Pora na zastanowienie się nad tym: wybielanie martwego zęba – ile wizyt jest potrzebnych?

Czy da się wybielić martwego zęba?

Dla wielu osób istotne będzie wybielanie martwego zęba – ile wizyt potrzebnych jest do uzyskania pożądanego efektu? Obumarły ząb niestety z czasem zacznie zmieniać swoje zabarwienie, co wynika z braku żywej tkanki w postaci zębiny. Trzeba liczyć się z tym, że stanie się on szary i matowy, wręcz siny. Nie wygląda to estetycznie, dlatego warto wiedzieć, jak temu przeciwdziałać. Martwe zęby można wybielać. Oczywiście w pierwszej kolejności konieczne jest dokładne oczyszczenie całej korony i korzeni zębowych. Należy usunąć z nich martwą tkankę, po czym zdezynfekować wszystko i uzupełnić wolną przestrzeń specjalnym materiałem stomatologicznym. Dopiero po tego typu czynnościach możliwe stanie się przystąpienie do wybielania zęba. Warto od razu zaznaczyć, że musi to zostać przeprowadzone w gabinecie stomatologicznym.

Na czym polega wybielanie martwego zęba?

Przed dowiedzeniem się tego, wybielanie martwego zęba – ile wizyt zapewni pożądany efekt, warto dowiedzieć się, na czym polega zabieg. W pierwszej kolejności wykonuje się zdjęcie RTG, aby móc dokładnie przyjrzeć się temu, czy leczenia kanałowe zostało przeprowadzone we właściwy sposób. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, to przystępuje się do otwarcia korony i umieszczenia w niej preparatu wybielającego. Warto od razu zaznaczyć, że proces rozjaśniania uzębienia jest długotrwały. Konieczne staje się regularne wymienianie środka wybielającego, najczęściej następuje to co kilka dni. Na koniec, gdy uzyska się już pożądany efekt, dentysta zamyka komorę zębową przy zastosowaniu wypełnienia kompozytowego.

Wybielanie martwego zęba – ile wizyt, aby uzyskać pożądane efekty?

Jeśli ktoś chce poprawić wygląd uzębienia po leczeniu kanałowym, to z pewnością będzie go interesować wybielanie martwego zęba – ile wizyt zapewnia satysfakcjonujący rezultat? Ich ilość może być różna. Proces wybielania martwego zęba trwa tak długo, aż uzyska się pożądany efekt. Nakłada się preparat wybielający co kilka dni. Warto od razu zaznaczyć, że każdy przypadek jest indywidualny. Nie można przewidzieć, jaki będzie rezultat. U niektórych martwy ząb jest podatny na wybielanie. U innych koniecznych będzie sporo wizyt. Może być także tak, że nie uda się równomiernie rozjaśnić uzębienia. Martwy ząb czasem pozostaje ciemniejszy w niektórych miejscach. Należy być także świadomym tego, że po zakończeniu wybielania uzębienie nierzadko ponownie zacznie ciemnieć. Zabieg będzie trzeba powtórzyć.