Przezroczyste nakladki na zeby

Przezroczyste nakladki na zeby

Przezroczyste nakladki na zeby to jedna z najnowszych technologii wykorzystywanych we współczesnej ortodoncji. Każda osoba, która szuka sposobu na poprawę swojego uśmiechu, powinna być świadoma istnienia takiego rozwiązania. Nakładki na zęby są doskonałym sposobem leczenia wad zgryzu oraz stłoczeń zębów. Dużą zaletą stosowania nakładek jest przede wszystkim krótszy czas leczenia niż w przypadku klasycznych aparatów ortodoncyjnych. Przezroczyste nakladki na zeby są również niewidoczne, co może być szczególnie istotne dla osób, które rezygnują z noszenia aparatu ze względu na jego estetykę. Aktualnie coraz więcej lekarzy praktykuje leczenie ortodontyczne zębów przy użyciu nakładek. Jakie są zalety stosowania tej metody? Ile kosztuje leczenie przy użyciu nakładek? Jakie są efekty takiego leczenia? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w tym artykule.

Czy przezroczyste nakladki na zęby dzialaja?

Nakładki na zęby można porównać do estetycznego aparatu ortodontycznego ruchomego. Oznacza to, że nakładki w razie potrzeby można zdjąć z zębów, a następnie ponownie włożyć. Nie zaleca się jednak zbyt częstego zdejmowania nakładek, ponieważ może to wydłużyć czas leczenia lub spowodować, że efekty nie będą satysfakcjonujące. Nakładki na zęby projektuje się przy użyciu specjalistycznego oprogramowania komputerowego na trójwymiarowych modelach zębów, a następnie produkuje ze specjalnych materiałów termoplastycznych. Istnieje wiele rodzajów nakładek na zęby, które różnią się od siebie kształtem, materiałem oraz zastosowaniem. Technologia leczenia przy użyciu nakładek na zęby cały czas się rozwija, dlatego z roku na rok pojawia się coraz więcej możliwości leczenia wad zgryzu, a cena leczenia przy użyciu nakładek ulega obniżeniu.

Wiele osób zastanawia się, czy przezroczyste nakladki na zeby rzeczywiście działają. Okazuje się, że istnieją naukowe badania, które potwierdzają skuteczność stosowania tej metody. W internecie można również spotkać opinie zadowolonych pacjentów. Warto jednak mieć świadomość tego, że nakładki na zęby to stosunkowo nowa technologia, która cały czas się rozwija. Oznacza to, że nie są one tak precyzyjne w działaniu, jak klasyczne aparaty ortodontyczne. Doskonale sprawdzają się w przypadku leczenia stłoczeń zębów i niewielkich wad zgryzu. W poważniejszych przypadkach jednak warto sięgnąć po klasyczny aparat ortodontyczny.

Ile kosztują przezroczyste nakładki na zęby?

Zanim zdecydujemy się na leczenie ortodontyczne przy użyciu nakładek na zęby, powinniśmy zdać sobie sprawę, że jest to rozwiązanie znacznie droższe niż klasyczny aparat ortodontyczny. Wiele osób decyduje się jednak na stosowanie nakładek ze względu na krótszy czas leczenia oraz lepszy efekt wizualny. Koszt leczenia przy pomocy nakładek zależy przede wszystkim od głębokości wady danego pacjenta oraz długości terapii. Im większa liczba nakładek na zęby będzie potrzebna do uzyskania satysfakcjonującego rezultatu, tym droższe będzie całe leczenie. Aby poznać koszt leczenia, warto odbyć konsultację ortodontyczną.

Doświadczony lekarz, który odpowiednio zdiagnozuje naszą wadę, jest w stanie określić liczbę potrzebnych nakładek oraz koszt całego leczenia już na pierwszej wizycie. Przyjmuje się, że całkowity koszt leczenia przy użyciu nakładek wynosi od 12 do 20 tysięcy złotych, w zależności od rodzaju nakładek i głębokości wady pacjenta. Warto jednak pamiętać o tym, że wizyty kontrolne u ortodonty w przypadku korzystania z nakładek są znacznie rzadsze niż w przypadku noszenia aparatu ortodontycznego. Pacjent nie ponosi również dodatkowych kosztów za zdjęcie nakładek oraz wszelkie problemy powstałe w trakcie leczenia. Po dokładnym podliczeniu wszystkich kosztów może się okazać, że przezroczyste nakladki na zeby są rozwiązaniem tylko nieco droższym niż klasyczny aparat ortodontyczny. Warto pamiętać również o tym, że w większości gabinetów ortodontycznych istnieje możliwość rozłożenia płatności na raty.

Efekty leczenia przy użyciu nakładek

Bardzo dużą zaletą stosowania nakładek na zęby jest krótki czas leczenia. Pierwsze efekty stosowania tego rozwiązania można zauważyć dość szybko, bo w zasadzie już po 3 miesiącach. Przyjmuje się, że leczenie wad zgryzu przy użyciu nakładek trwa o 50% szybciej, niż leczenie klasycznym aparatem ortodontycznym.

Przezroczyste nakladki na zeby pozwalają na komfortowe leczenie wad zgryzu i stłoczeń zębów dzięki wyjątkowo precyzyjnemu dopasowaniu. Nakładki są bowiem projektowane indywidualnie dla każdego klienta, na podstawie wycisku 3D.

Dużym plusem leczenia przy użyciu nakładek jest to, że można je zdjąć praktycznie w każdym momencie. Oznacza to, że dbanie o higienę jamy ustnej podczas stosowania nakładek jest znacznie łatwiejsze, niż w przypadku stałego aparatu ortodontycznego. Zaletą jest również znacznie krótszy czas leczenia oraz mniejsza częstotliwość wizyt kontrolnych. W przypadku klasycznego aparatu ortodontycznego wizyty odbywają się raz w miesiącu, natomiast w przypadku nakładek można uczęszczać do ortodonty raz na dwa miesiące.