Sennik zęby – znaczenie snów o zębach

Sennik zęby – znaczenie snów o zębach

sennik zęby

Znaczenie snów od zawsze ma ogromny wpływ na ludzką psychikę. Niektórzy wierzą w przesądy, inni zaś dobierają się w pary według przepowiedni horoskopowych, a następni posiadają prorocze sny. Czasami ludzie uważają, że sny są wytworem wyobraźni, jednak tylko nieliczni wiedzą, jak jest naprawdę.

Sennik zęby – co mogą oznaczać sny o zębach?

Sny o zębach od zawsze wzbudzały dużo emocji wśród ludzi. Motywów z ich udziałem jest bardzo dużo, a każdy z nich dotyczy czegoś innego. Sny o zębach symbolizowały dawniej śmierć lub zapowiadały tragedię czy inne złe wydarzenia. W obecnych czasach ich interpretacja jest bardzo różna, jednak zazwyczaj sny te symbolizują chorobę lub inne problemy.

Znaczenie snów o wypadających zębach

Sny o wypadających zębach możemy zaliczyć do tych, jakie śnią się nam najczęściej. W przypadku, gdy we śnie widzimy jak wypada nam chory ząb może być to pozytywny znak, dotyczący rozwiązania naszych problemów. Jeżeli oprócz tego widzimy, że leci krew to nasze zamierzenia zostaną szybko spełnione. Sen o wypadających zdrowych zębach to znak, abyśmy zadbali o własne zdrowie, ponieważ może on dotyczyć ciężkiej choroby. Sen o wypadaniu wszystkich zębów to znak pustki, jaka ogarnie nasz dom oraz ciężkiej sytuacji, w której możemy się znaleźć.

Znaczenie snów o złamanym zębie

Sen o złamanym zębie symbolizuje negatywne zdarzenia. W najbliższym czasie możemy doświadczyć rozpadu związku lub innych złych zmian, których nie będziemy mogli zaakceptować. Sen taki może również świadczyć o utracie władzy lub uciążliwym problemie. Złamany ząb we śnie widziany przez nas u innej osoby może oznaczać straty osobiste dotyczące przyjaźni czy miłości, które okażą się dla nas bardzo dokuczliwe. Inną interpretacją tego snu może być pokazanie naszej życiowej postawy wobec otaczającego nas świata.

Znaczenie snów z innymi dolegliwościami zębów

Jeżeli we śnie widzimy ruszające się zęby, są one symbolem otrzymania złych wieści. Oznaczać mogą problemy ze zdrowiem zarówno naszym, jak i innych bliskich nam osób. Ruszające się zęby symbolizują także możliwe straty finansowe oraz mogą zwiastować konieczność odpoczynku. Zepsute zęby oznaczają kłopoty związane z dużymi wydatkami. Gdy śnią nam się zęby z aparatem ortodontycznym, sen taki można interpretować na kilka sposobów. Jeżeli we śnie nosimy aparat, warto uważać na wypowiadane słowa, bo mogą one zostać użyte przeciwko nam.

Zakładanie aparatu we śnie przestrzega nas o nie podejmowaniu ważnych transakcji finansowych, natomiast jego zdejmowanie może wskazywać na to, byśmy nie robili zbędnych zakupów. Zęby w kolorze białym są dobrym omenem – widząc je we śnie możemy spodziewać się zmian w naszym życiu, niegroźnych problemów czy poprawy relacji z bliskimi. Krzywe zęby mówią nam o potrzebie zmian życiowych. Warto przemyśleć wszystkie swoje sprawy i starać się doprowadzić je do końca.

Sennik wypadające zęby oraz wszystkie inne zapisane sny o zębach sprowadzają się głównie do niekorzyści dla osoby śniącej.