Ile kosztuje aparat invisalign? Poznaj cenę aparatu.

Ile kosztuje aparat invisalign? Poznaj cenę aparatu.

Ile-kosztuje-aparat-invisalign

Należy mieć świadomość, że Invisalign jest w najprostszym możliwym ujęciu przezroczystym aparatem ortodontycznym w postaci silikonowych nakładek na zęby. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to doskonałe rozwiązanie dla tradycyjnych aparatów. Ponadto technologia obrazowa 3D pozwala na to, by każdy pacjent otrzymał nie tylko plan prostowania zębów, ale również profesjonalną wizualizację od pozycji początkowej do pożądanej. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że z roku na rok coraz większa liczba osób zastanawia się ile kosztuje aparat Invisalign.

Invisalign – co to jest?

Aparat ortodontyczny Invisalign to nowoczesna metoda ortodontycznego leczenia. Należy mieć świadomość, że zęby prostowane są dzięki przezroczystym nakładkom, które zostają precyzyjnie dopasowane do zębów poszczególnych pacjentów. Ogromną zaletą ogromnego rozwiązania jest fakt, że liczba wizyt w gabinecie stomatologicznym będzie zdecydowanie mniejsza. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że pacjent otrzyma nakładki prostujące do domu. Należy wymieniać je raz na dwa tygodnie. Ile kosztuje aparat Invisalign?

Jak działa Invisalign?

Aparat pozwala na znacznie szybsze uzyskanie satysfakcjonujących rezultatów. Bardzo często wystarczy zaledwie sześć miesięcy noszenia nakładek. Ponadto system leczenia ortodontycznego będzie umożliwiał zmniejszyć ból związany z rozpoczęciem terapii. Nie można zapomnieć, że aparat będzie praktycznie niewidoczny. Atutem rozwiązania jest również fakt, że dana osoba może wyjąć aparat z ust w trakcie jedzenia lub szczotkowania zębów. Należy mieć świadomość, że zdecydowanie będzie to ułatwiało utrzymanie odpowiedniej higieny jamy ustnej na najwyższym możliwym poziomie. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest również ograniczone ryzyko powstania ubytków próchniczych.

Warto wiedzieć, że noszenie niewidocznego aparatu Invisalign nie będzie także wymuszało stosowania przez daną osobę różnego rodzaju ograniczeń dietetycznych. Wystarczy bowiem dbać o właściwą higienę jamy ustnej. Rekomendowane jest oczywiście w początkowym etapie terapii zaniechać jedzenia pokarmów cechujących się twardszą strukturą. Świetnym rozwiązaniem będzie mycie zębów pastą, która zawiera w swoim składzie fluor oraz izomalt. Należy mieć świadomość, że wspomniane połączenie zarówno zdecydowanie wzmocni szkliwo zębów, jaki ograniczy powstawanie widocznych przebarwień. Nie można zapomnieć o płukaniu i myciu nakładek.

Koszt aparatu Invisalign

Ile kosztuje aparat Invisalign? Należy mieć świadomość, że nakładki Invisalign są znacznie droższe w porównaniu do tradycyjnych aparatów ortodontycznych. Godny uwagi jest fakt, że koszt wspomnianych nakładek oscyluje od 9 do 14 tysięcy złotych. Koniecznie trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że ostateczny koszt będzie uzależniony od określonego gabinetu stomatologicznego. Ponadto na cenę będą oddziaływały takie czynniki, jak liczba nakładek czy stopień zaawansowania wady zgryzu pacjenta. Warto wiedzieć, że cena przeważnie jest podawana podczas indywidualnych konsultacji z pacjentem.