Licówki – garść informacji

Licówki – garść informacji

Cieszące się także w Polsce coraz większą popularnością licówki to znakomity zabieg z obszaru stomatologii estetycznej, który pozwala spełnić marzenie o idealnie pięknych zębach, w dodatku w bardzo krótkim czasie, bez wysiłku, a nawet znacznych nakładów finansowych.

Co to są licówki?

Licówki to cienkie nakładki z porcelany lub kompozytu, które przykleja się na przednie powierzchnie zębów, po ich uprzednim, dość mocnym oszlifowaniu. Dzięki temu nadaje się im idealny wygląd, gdyż nakładki te korygują różnego rodzaju niedoskonałości naturalnego uzębienia. Warto jednak pamiętać, że nie jest to zabieg dający efekt już na zawsze. Z czasem licówki mogą ulec widocznemu zużyciu lub stracić estetyczny wygląd, więc niezbędna jest ich wymiana, nawet co kilka lat. Poza tym spiłowanie pod licówki zęby stają się dość słabe, trzeba więc na nie uważać.

Rodzaje licówek

W gabinetach stomatologicznych zwykle można wśród dwóch rodzajów licówek, rzadko zdarzają się stomatolodzy, którzy preferują tylko jeden rodzaj takiego rozwiązania. Pacjenci mogą zdecydować się na nakładki z porcelany i kompozytu. Chcąc dokonać satysfakcjonującego wyboru, warto dobrze poznać cechy obu tych rodzajów i różnice między nimi.

Licówki porcelanowe

Jeśli tylko można sobie na to pozwolić, na pewno warto wybrać właśnie tę opcję, gdyż licówki z porcelany wyglądają niezwykle naturalnie, co ma związek ze współczynnikiem przenikalności światła, a także są bardzo trwałe. To powoduje, że inwestycja w nie, mimo wyższej ceny, w pełni się opłaca, gdyż nie tylko można będzie cieszyć się wspaniałym efektem, ale też uniknąć konieczności częstego wymieniania licówek na nowe. Takie rozwiązanie jest też niewątpliwie prestiżowe.

Licówki kompozytowe

Polecane są osobom z mniejszym budżetem, gdyż ten typ licówek kosztuje o wiele mniej niż porcelanowe nakładki. Kompozyt to wytrzymałe i również bardzo naturalnie prezentujące się tworzywo, z jakiego tworzy się zarówno plomby, jak i na przykład korony implantów. Nie należy więc obawiać się, że wybór tych licówek zamiast porcelanowych będzie dużo gorszą opcją.

Kiedy najlepiej zastosować licówki

Ten sposób na upiększenie zębów warto zastosować zawsze wtedy, gdy chce się olśniewającego efektu. Oglądając gwiazdy kina czy muzyki w telewizji i zachwycając się ich idealnymi zębami, można mieć pewność, że mają one właśnie licówki. Dzięki nim można zapewnić sobie taki sam efekt. Szczególnie zaś dobrze będzie zdecydować się na to rozwiązanie wówczas, gdy ma się wiele defektów zębów jednocześnie, wobec czego trzeba byłoby poddać się wielu zabiegom. Licówki pozwolą uzyskać zachwycający efekt szybciej i taniej, a także pozbyć się wielu problemów naraz. Zastąpią wybielanie zębów, nadadzą im idealny kształt i wielkość, a nawet ukryją uszkodzenia zębów czy pęknięcia. Za pomocą licówek można też zatuszować diastemę i inne przerwy między zębami, a nawet ukryć lżejsze wady zgryzu, nie musząc przez wiele miesięcy męczyć się z aparatem! Jest to więc tak naprawdę bardzo opłacalne i znakomite rozwiązanie.